O hypotékách, bankovních i nebankovních tu najdeme celou řadu článků. Dozvíme se, jaké podmínky musíme splnit, pokud žádáme o hypotéku, na co si dát pozor, zda je lepší žádat o hypotéku v bance nebo u makléřů a jiné… Ale co když nás zajímá hypotéka jinak? Třeba z pracovního hlediska?

 

Někoho možná proces vyřizování hypotečního úvěru nadchl natolik, že začne uvažovat o tom, že by sjednávání hypotečních úvěrů možná nebyl tak špatný přivýdělek, jiného zase láká pracovat v oblasti financí, a co se týká portfolia produktů, právě za hypotéky bývá poměrně vysoká provize. Zbývá se jen rozhodnout, pod jakou institucí budeme pracovat.

 

Jak banky, tak různé makléřské společnosti často shánějí externí spolupracovníky, na nabídky narazíme, jak v běžné inzerci na internetu, tak někdy dokonce i na nástěnkách úřadu práce, přestože se obvykle jedná o spolupráci na živnostenský list.

 

Pokud se necháme zlákat nabídkou bankovního domu, čeká nás nepochybně poměrně přísná síť školení, zvlášť v oblasti předcházení legalizace výnosů z trestné činnosti a samozřejmě různá produktová školení a trénink měkkých dovedností. Nicméně obvykle je takové obchodní zastoupení vnímáno jako poměrně lukrativní záležitost.

 

Co se týká různých makléřských společností, náročnost školení se liší společnost od společnosti, u některých společností je tíže školení a především skládání povinných zkoušek zcela na bedrech osoby samostatně výdělečné činné, u některých zase funguje spolupracovník třeba jen jako tipař, a obejde se tak zcela bez školení i zkoušek.

 

ZP